O nás

AQALOGY  ZO SLOVENSKA

Sme malá spoločnosť s ešte menším produktom, zato však s ešte väčšou snahou a húževnatosťou pracujeme na tom, aby výsledkom našej práce boli vynikajúce produkty sprevádzané nadštandardnými službami, za ktorých kvalitou si stojíme. Naša výroba je umiestnená v srdci Európy – na Slovensku a v Českej republike. 

HISTÓRIA

Všetko to začalo v roku 2010 v hlave mladého absolventa. Vízia bola jasná. Priniesť žiarivé farby do sveta iných ľudí a rozžiariť ich šatníky. Prvé kúsky uzreli svetlo sveta v septembri roku 2011. Dámske nohavičky zdobili rôzne bodky, pásiky, kvety a to všetko samozrejme v pestrofarebných kombináciách. Projekt začal žať úspech a prvá kolekcia sa vypredala pomerne rýchlo.  

Každý ďalší kúsok, ktorý sa v rámci Aqalogy vyrobil bol poznačený rôznymi pripomienkami a radami od našich zákazníkov a priateľov, ktoré sme my samozrejme pozorne načúvali. „Gumu trošku zväčšite, strih zúžte tu a tam zase pridajte trošku látky, potlačte to takto a na stehnách nám to trošku uvoľnite...“ Za všetky takéto rady sme boli (a stále sme) nesmierne radi, nakoľko spätná väzba od zákazníka je presne to, čo posúva našu malú značku dopredu.

VÝROBA

Výber materiálov je pre nás kľúčový, veď tie predsa tvoria náš produkt.

Naša prvá voľba samozrejme smeruje k lokálnym dodávateľom zo Slovenska a Českej republiky. Nie vždy sú však naše požiadavky na kvalitu či rôznorodosť sortimentu splnené, a tak sa musíme pozerať aj za hranice našich dvoch krajín.

Avšak to najhlavnejšie – bavlnený úplet nám pletie český výrobca s dlhoročnými skúsenosťami a my sme mu vďaka dodanej kvalite verní už takmer 10 rokov. 

Na zlepšenie elasticity našich produktov je samozrejme nevyhnutné zamiešať do úpletu aj štipku spandexu (5%). Ten dodáva našim nohavičkám ten správny tvar a zabezpečujú dokonalý komfort pri akomkoľvek športe či inom namáhaní produktu. Mimochodom pozor pri praní – spandex sa totižto veľmi nemá rád s avivážou, ktorá narúša jeho vlákna a tak produkt postupne stráca svoju pružnosť. Toto sa deje pri všetkých materiáloch, ktoré obsahujú spandex (resp. elastán).

Naša široká guma, ktorá je tak typická pre Aqalogy pochádza od nášho českého výrobcu, ktorý pôsobí na trhu už viac ako 115 rokov, čiže s obrovskou históriou a vďaka bohatým skúsenostiam nás zásobuje kvalitnou a príjemnou pruženkou.
Kvalitnú čipku so zaujímavými vzormi sme našli až vo Francúzsku, kde ju vyrába taktiež stará rodinná spoločnosť s takmer 80 ročnou históriou. 

Všetok vyrobený materiál kolektujeme na východe Slovenska - v Košiciach, kde ešte úplet nastriháme v strižni.

Nakoniec všetko potrebné na ušitie nohavičiek putuje do krajčírskych dielní, kde im šikovné ruky našich žien v Českej a Slovenskej republike dávajú finálnu podobu.  

 

Výrobný proces našich produktov je teda pomerne dlhá a náročná cesta. O to viac sa tešíme, ak vám môžeme ponúknuť finálne výrobky, ktoré spĺňajú aj naše najnáročnejšie požiadavky.